Ergonomiczna lampa światła stałego Yongnuo LUX100 RGB

Ergonomiczna lampa światła stałego Yongnuo LUX100 RGB stanowi wszechstronne narzędzie do fotografii i filmowania. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji kolorów w trybie HSI umożliwi kreatywną kontrolę nad atmosferą i nastrojem naszych nagrań czy zdjęć. Mocowanie Bowens zapewnia kompatybilność z różnorodnymi akcesoriami, takimi jak niewielkie softboxy, strumienice czy klosze. Ergonomiczna rączka ułatwia manewrowanie lampą i dostosowywanie kierunku oświetlenia, umożliwiając fotografom i filmowcom szybkie reagowanie na zmieniające się warunki. To kompaktowe i funkcjonalne urządzenie doskonale sprawdzi się zarówno podczas profesjonalnych sesji studyjnych, jak i w trakcie produkcji plenerowych.YNLUX100 RGB marki Yongnuo to kompaktowa, a jednocześnie wydajna lampa LED zaprojektowana z myślą o twórcach foto-video, którzy poszukują mobilnego źródła światła. Skutecznie oświetli niewielkie plany zdjęciowe, doskonale spisze się podczas sesji plenerowych, umożliwi uzyskanie kreatywnych, kolorowych efektów, a dzięki niewielkim wymiarom (12 × 12,5 × 12,5 cm) oraz niskiej wadze (960 g) będzie także wygodna w transporcie.

Moc światła może być regulowana od 0 do 100%. W trybie temperatury CCT lampa oferuje zakres od 2000 do 10 000 K. Zaawansowany chipset LED RGBWW zapewnia jednorodny i intensywny strumień świetlny. Maksymalna wartość natężenia światła wynosi 14 000 lux @ 1 m przy temperaturze 5600 K. Wierne odwzorowanie barw potwierdza współczynnik CRI 96+. W trybie CCT możliwa jest też dodatkowa korekta w skali green/magenta. W trybie RGB lampa oferuje płynne przejście na palecie 360 barw w trybie HSI – oddzielnie modyfikowany jest odcień, nasycenie i moc danego koloru. Do dyspozycji mamy również 30 trybów tematycznych – znajdziemy wśród nich m.in. efekt burzy z piorunami, sygnału ambulansu, czy efekt imitujący migoczącą żarówkę. Każdy z presetów możemy konfigurować pod kątem mocy i częstotliwości.

Sterowanie ustawieniami lampy jest wygodne i intuicyjne. Parametry światła dostosujemy do naszych aktualnych potrzeb przy pomocy dużego pokrętła. Informacje o ustawionych wartościach podejrzymy na ekranie LCD. Nad wyświetlaczem znajdują się dwa przyciski – MENU i MODE – przy ich pomocy ustawimy kanały komunikacji oraz tryb pracy. Przełącznik Standard /Enhanced Mode odpowiada za wydajność urządzenia i pobór jego mocy. Wbudowany moduł Bluetooth pozwala też na zdalne sterowanie lampą na odległość do 15 m z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne.

Wykonana z tworzywa obudowa jest lekka i wytrzymała. Elementy mocowań, które są szczególnie narażone na obciążenia, zostały wykonane ze stopu aluminium, podobnie jak kratka wentylacyjna. Na froncie lampy znajduje zintegrowane mocowanie w standardzie Bowens, które pozwoli nam na szybkie i wygodne podłączenie wybranych modyfikatorów światła, takich jak softboxy, strumienice, czy beauty dishe. Lampa posiada zamontowaną od spodu aluminiową płytkę z gwintowanym otworem 1/4”, do którego dokręcimy dołączoną w zestawie profilowaną rączkę z przegubem. Wspomniana rączka może zostać z kolei zamontowana wraz z lampą na dowolnym statywie oświetleniowym z głowicą 16 mm.

Sposób zasilania lampy możemy dostosować do naszych aktualnych potrzeb, wybierając jedną z trzech opcji. W zestawie znajduje się zasilacz sieciowy 19 V 6 A. Rączka wyposażona w sloty na dwa akumulatory NP-F (brak akumulatorów w zestawie) umożliwi nam korzystanie z lampy także w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdka. Dostępna do dokupienia oddzielnie jest również zastępcza rączka z mocowaniem na akumulator typu V-lock. Moc lampy będzie uzależniona od wybranego sposobu zasilania. Za bezpieczeństwo podzespołów odpowiada aktywny system chłodzenia. Duży wiatrak, miedziane elementy oraz liczne otwory wentylacyjne w obudowie odpowiadają za skuteczne odprowadzanie ciepła przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu, nie przekraczającego 25 dB.

Całość zestawu umieszczona jest w solidnej walizce umożliwiającej wygodny i bezpieczny transport sprzętu. Wewnątrz – poza samą lampą, zasilaczem oraz rączką – znajdziemy także aluminiowy klosz z mocowaniem Bowens, który zamontowany na lampie pozwoli nam na efektywne skupienie strumienia świetlnego w wybranym kierunku.