Seria karbonowych statywów COMAN Light

Statyw Coman Light to nie tylko solidne narzędzie dla profesjonalistów, ale także ciekawa propozycja dla entuzjastów fotografii, którzy poszukują mobilnego statywu do różnorodnych zastosowań. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas sesji studyjnych, jak i w plenerze. Dodatkowe funkcje, takie jak odwracana kolumna, czy hak do zawieszania obciążenia, sprawiają, że statyw sprawdzi się przy różnych scenariuszach fotograficznych, nawet w trudnych warunkach.Coman Light to nowoczesny statyw fotograficzny przeznaczony do aparatów fotograficznych (lustrzanek i bezlusterkowców), niewielkich kamer czy uchwytów do smartfonów. Osiąga maksymalną wysokość 158 cm przy wadze wynoszącej zaledwie 1,2 kg. Tak korzystny stosunek rozmiaru do wagi osiągnięto dzięki wykorzystaniu włókna węglowego – lekkiego, a zarazem bardzo wytrzymałego materiału.

Statyw jest wyposażony w funkcjonalną głowicę kulową z gwintem 1/4”. Aluminiowa szybkozłączka o wymiarach 38 × 38 mm umożliwi nam szybki i wygodny montaż sprzętu. Gniazdo szybkozłączki jest kompatybilne z płytkami montażowymi w standardzie F38, znanych m.in. z serii Ulanzi Falcam. Maksymalny udźwig tripodu wynosi 5 kg. Dodatkowy system blokujący chroni płytkę montażową przed jej przypadkowym wysunięciem. Poziomica ułatwi nam dokładne wyregulowanie położenia głowicy, a całość zablokujemy w wybranej pozycji przy użyciu aluminiowego zacisku. Głowica jest na stałe zintegrowana z fragmentem kolumny centralnej. Razem z nim może zostać odkręcona i zastąpiona przez element zakończony tradycyjną płytką montażową z gwintem 1/4” i adapterem na 3/8”. Pozwoli to nam korzystać ze statywu także z innymi modelami głowic różnych producentów.

Wysuwana kolumna centralna o długości 34 cm może zostać zamontowana także głowicą do dołu. Na przeciwległym końcu kolumny znajdziemy odkręcany hak, na którym zawiesimy dodatkowe obciążenie. Nogi statywu, składające się z 5 sekcji, mogą być niezależnie blokowane za pomocą zacisków. Zarówno długość, jak i kąt nachylenia każdej z nich, możemy regulować osobno. System zapadek pozwala na odchylenie nóżek niemal pod kątem prostym. Nogi posiadają antypoślizgowe gumowe stopki, które zapewniają dodatkową stabilność. Stopki mogą być też zastąpione przed dołączone do zestawu kolce. W punkcie zbiegu nóg znajduje się pokrętło blokady wysokości kolumny centralnej i dwa gwintowane otwory 1/4”.