Bezprzewodowy mikrofon Kimafun z IP67

Mikrofon nagłowny Kimafun KM-GWP91 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na swobodnym ruchu. Zaprojektowany głównie z myślą o sportowcach i instruktorach fitness sprawdzi się doskonale także w mniej ekstremalnych sytuacjach. Z powodzeniem mogą z niego korzystać wykładowcy, prelegenci, prezenterzy czy konferansjerzy. Lekki, prosty w użyciu i wytrzymały pozwoli nam wzmocnić nasz głos, zapewniając jednocześnie dobrą jakość dźwięku.Bezprzewodowy mikrofon nagłowny Kimafun KM-GWP91 to produkt skierowany w szczególności do osób aktywnych fizycznie, dla których priorytetem jest swoboda ruchów. Urządzenie posiada klasę szczelności IP67 – jest pyłoszczelne, może mieć kontakt z wodą, a nawet krótkotrwale się w niej zanurzać. Sprawdzi się zarówno podczas ćwiczeń fizycznych na sali gimnastycznej, jak i tych prowadzonych na basenie.

Zestaw składa się z opaski wyposażonej we wbudowany nadajnik z mikrofonem oraz odbiornika ze złączem w standardzie mini jack 3,5 mm TRS. Dzięki elastycznej konstrukcji opaska łatwo dopasowuje się do głowy. Jej obudowa została wykonana z lekkiego i wytrzymałego tworzywa. Całość z podłączonym mikrofonem waży zaledwie 44 g, dzięki temu nawet dłuższe korzystanie ze sprzętu jest wygodne i nie sprawia dyskomfortu.

Po lewej stronie opaski znajdziemy złącze do przymocowania mikrofonu (do zestawu dołączone są dwa wymienne), diodę informującą o statusie pracy oraz trzy przyciski funkcyjne – włącznik oraz przyciski regulacji czułości. Z prawej umieszczono magnetyczny port do ładowania. Opaska wyposażona jest we wbudowany akumulator, który zapewni nam do 5 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Nadajnik przesyła sygnał dźwiękowy do odbiornika na maksymalną odległość 20 m bez przeszkód terenowych. Urządzenia komunikują się ze sobą bezprzewodowo, wykorzystując fale radiowe o częstotliwości 2,4 GHz. Obsługa zestawu jest prosta i intuicyjna – całość działa na zasadzie plug&play. Odbiornik może zostać podpięty do wzmacniacza, kolumny aktywnej (głośnika), czy miksera dźwięku. W komplecie znajdziemy też adapter do mini jack 6,35 mm. Mikrofon podłączymy również do urządzeń rejestrujących takich jak aparaty fotograficzne lub kamery cyfrowe, a dodatkowo – przy pomocy dodanej w zestawie przejściówki – do smartfona, tabletu, czy komputera.

Odbiornik wyposażony jest w przegub, który umożliwia zmianę kąta jego nachylenia. Na froncie znajduje się włącznik oraz diody informujące o aktualnym stanie naładowania wbudowanego akumulatora. Z boku umieszczono przełącznik kanału radiowego, a na spodzie znajdziemy złącze USB-C do ładowania.

W zestawie znajdziemy ponadto 4 gąbeczki mikrofonowe oraz przewód ze złączem USB-A i dwiema końcówkami, które służą do jednoczesnego ładowania obydwu urządzeń. Całość umieszczona jest w usztywnianym materiałowym etui.