Nowość marki 7ryms – iRay DW10

Kompaktowy mikroport iRay DW10 marki 7Ryms to urządzenie zaprojektowane z myślą o twórcach video, podcasterach czy osób prowadzących transmisje na żywo. Jest łatwy w obsłudze i ma kompaktowe rozmiary, a ponadto cechuje się szeroką kompatybilnością. Oferuje szereg nowinek technicznych, których wykorzystanie pozwoli na nadanie twoim nagraniom niepowtarzalnego charakteru. Poznaj jego możliwości już dziś!Miniaturowy mikrofon bezprzewodowy 7Ryms iRay DW10 przeznaczony do współpracy ze smartfonami, komputerami, aparatami fotograficznymi i kamerami. Zestaw składa się z odbiornika z portami USB-C i mini jack 3.5 mm oraz nadajnika z wbudowanym mikrofonem. Urządzenia pracują na częstotliwości 2,4 GHz łącząc się ze sobą bezprzewodowo na odległość do 100 m (bez przeszkód terenowych). Przesył charakteryzuje niska latencja na poziomie <20 ms.

Nadajnik jest wyposażony w mikrofon o dookólnej charakterystyce kierunkowej. Częstotliwość próbkowania wynosi 48 GHz na 16 bitów dzięki czemu dźwięk odznacza się wysoką jakością i naturalnym brzmieniem. Mikrofon może zostać przypięty do odzieży przy pomocy klipsa. Do znajdującego się na jego spodzie złącza USB-C podłączymy słuchawki umożliwiające bieżący odsłuch. W zestawie znajdziemy także osłonę przeciwwietrzną z miękkiego, sztucznego futra.

Odbiornik otrzymał wbudowaną kartę dźwiękową, która pozwala na płynną regulację czułości mikrofonu oraz pracę w trzech trybach: standardowym, redukcji szumów oraz dodania efektu pogłosu. Moduł Bluetooth umożliwi dodanie do naszych nagrań dźwięku tła – również w trakcie przesyłania dźwięku „na żywo”. Wszelkie ustawienia dostosujemy w intuicyjny sposób za pomocą responsywnych przycisków i wygodnego pokrętła czułości. Port mini jack 3,5 mm w odbiorniku – jeśli nie jest wykorzystywany do podłączenia urządzenia rejestrującego – może też pełnić funkcję gniazda słuchawkowego do monitorowania dźwięku.

Urządzenia posiadają wbudowane akumulatory zapewniające aż do 7,5 godziny ciągłej pracy. Pojemność akumulatora w nadajniku wynosi 140 mAh, a w odbiorniku – 165 mAh. Zestaw naładujemy do pełna w zaledwie 2 godziny przy pomocy złącz USB-C. W pudełku, poza nadajnikiem i odbiornikiem, znajdziemy również wspomnianą osłonę przeciwwietrzną oraz przewody – kabel mini jack 3,5 mm TRRS – TRRS i kabel USB-C – USB-C z adapterem na USB-A. Do zestawu dołączono także usztywniane materiałowe etui, które umożliwi bezpieczny transport całego zestawu.