Oświetlenie

OŚWIETLENIE


Światło to istota oraz centralny punkt, wokół którego kręci się zarówno fotografia, jak i filmowanie. Choć bardzo często do celów artystycznych wykorzystuje się to pochodzące z największego, naturalnego źródła jakim jest słońce, to niestety nie zawsze jest to rozwiązanie niezawodne ani proste do zmodyfikowania. Decydując się na wykorzystanie go w filmach i fotografiach trzeba liczyć na dobrą pogodę i stale kontrolować aktualne warunki, w bardzo dużej mierze zależne od pory dnia. W sytuacjach, w których chcemy tego uniknąć, z pomocą przychodzi oświetlenie filmowe i fotograficzne. Za jego pomocą stworzyć można odpowiednie warunki do zdjęć i nagrań realizowanych w pomieszczeniach studyjnych lub poprawić te zastane na planie plenerowym.

W ofercie marki MITOYA znajduje się szeroki wybór źródeł światła stałego – lampy LED oraz świetlówki fotograficzne. Wszystkie sprzęty cieszą się sprawdzonymi, pewnymi parametrami pracy, a także dwuletnią gwarancją. Wszystkie produkty MITOYA wytwarzane są w fabrykach, z którymi od lat prowadzona jest stała współpraca. Dzięki takim krokom, podjętym bezpośrednio u źródła, a także dzięki stworzeniu sieci dystrybucji własnej na terenie całej Polski, możemy zagwarantować atrakcyjne ceny oferowanych przez nas produktów. Każdy model, który planujemy wprowadzić do sprzedaży, w pierwszej kolejności dokładnie poznajemy i testujemy – w ten sposób wykluczamy urządzenia nie spełniające przyjętych przez nas standardów jakościowych i estetycznych.

LAMPY LED

Lekkie i przenośne źródła światła, oferujące szereg praktycznych funkcji. Poza obowiązkową regulacją mocy, lampy LED MITOYA dają także możliwość dostosowania barwy światła – od ciepłego o wartości ok. 3000 K do chłodnego o temperaturze 6000 K. Ich pracę można więc dostosować do praktycznie każdych warunków.

Wśród lamp MITOYA największą grupę stanowią lampy pierścieniowe – prawdziwy hit do fotografii makijażowej i portretowej. Ringi dostępne są w wielu różnych rozmiarach – najmniejszy z nich ma tylko 15 cm średnicy, a największy aż 55 cm.

Zależnie od modelu, lampa może być zasilana z gniazdka sieciowego, akumulatorów lub przez port USB. Zdecydowana większość z nich oferuje możliwość montażu smartfona – funkcja przydatna podczas prowadzenia transmisji czy nagrywania filmów.ŚWIETLÓWKI

Klasyczne, bardzo popularne rozwiązanie na oświetlenie planu zdjęciowego lub filmowego stosunkowo niskim kosztem. Świetlówki MITOYA to akcesoria energooszczędne, których rzeczywista moc jest kilkukrotnie wyższa od podawanej. Dostępne są ich dwa warianty – 85 oraz 125 W. Wszystkie modele wyposażone są w standardowy gwint E27 oraz emitują światło o stałej, neutralnej barwie 5500 K.

Świetlówki MITOYA są opatrzone certyfikatami ROHS oraz w pełni zgodne z dyrektywą CE. Dla najlepszego efektu, ich intensywne, ostre światło należy zmodyfikować za pomocą softboxów lub parasolek fotograficznych.