MITOYA

INTENSE


Linia profesjonalnych softboxów, oferujących najlepszą ergonomię pracy oraz pełne panowanie nad światłem stałym lub błyskowym. Cechą znacznie wyróżniającą je na tle innych modyfikatorów jest ich specjalna budowa – cały stelaż znajduje się na zewnątrz czaszy, dzięki czemu palnik lampy nie jest zasłaniany przez rozpornik znany z konstrukcji parasolkowych. Mimo tych różnic, MITOYA Intense również oferują system szybkiego i komfortowego składania oraz rozkładania – każdy z 18 drutów wykonanych z wytrzymałego i elastycznego tworzywa, po odgięciu blokowany jest na zatrzask i zwalniany przyciskiem.

Niecodzienny kształt osiemnastokąta sprawia, że powierzchnia modyfikatora jest możliwie jak najbardziej zbliżona do koła, gwarantując tym samym naturalnie wyglądające, okrągłe odbicie na fotografowanych przedmiotach czy w oku modela/modelki. Głęboka, paraboliczna czasza pozwala na uzyskanie bardziej ukierunkowanego i skupionego strumienia, a w efekcie precyzyjnego oświetlenia kadru. Czarna tkanina, z której została wykonana, ma wyjątkowo gęsty splot, jest także odporna na pracę w wysokiej temperaturze.

Modyfikatory dostępne są wyłącznie w wersji z mocowaniem Bowens. Do zestawu dołączane są dwa dyfuzory – wewnętrzny i zewnętrzny. Pierwszy z nich na środku podszyty jest grubszą warstwą materiału rozpraszającego – w ten sposób wyrównuje światło emitowane przez lampę i zapobiega powstawaniu tzw. „gorącego punktu” na samym środku powierzchni. Całość pakowana jest w solidną, grubą torbę z suwakiem.120 cm

Głębokość 67 cm
Waga 2,22 kg

90 cm

Głębokość 56 cm
Waga 1,82 kg

70 cm

Głębokość 43 cm
Waga 1,53 kgGłębokość 85 cm
Waga 3,55 kg
Do softboxów serii Intense polecamy zastosowanie uchwytu Zoom-Focus, który znacznie poszerza ich możliwości.

Jego konstrukcja pozwala na alternatywny montaż źródła światła w modyfikatorze: lampa zostaje umieszczona nie bezpośrednio w adapterze od zewnątrz softboxa, ale wewnątrz jego czaszy. W efekcie emitowane przez nią światło nie pada bezpośrednio na przedni dyfuzor, ale jest skierowane najpierw na wewnętrzną powłokę odbijającą. Taki montaż umożliwia uzyskanie oświetlenia równomiernie rozproszonego, bardzo miękkiego i atrakcyjnego – co jest szczególnie cenne przy fotografii portretowej.