PARASOLKI PARABOLICZNE

 

Parasolki paraboliczne z serii FG zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalistach.

Stelaż wykonany jest z włókna szklanego, dzięki czemu jest znacznie bardziej wytrzymały niż standardowe metalowe kątowniki, które mają skłonność do łamania w trakcie użytkowania. Konstrukcja stelaża oparta jest na 16 żebrach, czyli dwa razy więcej niż w klasycznych parasolkach. Dodatkowo żebra, z których zbudowana jest konstrukcja parasolki parabolicznej, są koloru białego, a srebrne połączenia zbiegające się na środku możemy zamaskować białym materiałem odbijającym. Uzyskujemy w ten sposób jednolite i równomierne odbicie.

 

parasolka_paraboliczna_mitoya_cala

 

Przysuwając i odsuwając od czaszy źródło światła uzyskujemy mocniejsze lub bardziej rozproszone światło.

Cechą wyróżniającą parasolki paraboliczne jest większa głębokość niż zwykłych parasolek, dzięki czemu światło wychodzące z nich jest skupione jak w softboxie z gridem. Jednocześnie w związku z tym, że światło jest odbijane od czaszy i dopiero wtedy z niej się wydostaje, a nie wydostaje się bezpośrednio z softboxu, rozkłada się bardziej równomiernie, niż ma to miejsce w klasycznym softboxie, w którym światło na środku jest mocniejsze. Innymi słowy można powiedzieć, że parasolka paraboliczna łączy cechy beauty disha i softboxu.

 

parasolka_paraboliczna_mitoya_zblizenie

 

Jeżeli dodatkowo zastosujemy do parasolki materiał dyfuzyjny, uzyskujemy efekt dużego, miękkiego światła. Dlatego parasolki paraboliczne znajdują zawsze zastosowanie tam, gdzie jest potrzebne duże i szerokie źródło światła, otaczające fotografowany przedmiot przyjemnym i miękkim światłem.

 

parasolka_paraboliczna_mitoya_detal

 
Wszystkie parasolki paraboliczne wyposażone są w pokrowiec z paskiem naramiennym.

 
 

Parasolki paraboliczne w ofercie Mitoya

Kolor Średnica Kod produktu
Biały 101cm MX48004
Biały 152cm MX48005
Srebrny 152cm MX48002
Srebrny 185cm MX48003

 
 

Parasolki paraboliczne w naszym sklepie detalicznym

 
 

Artykuły powiązane

Parasolki fotograficzne

Wykorzystanie parasolki i softboxu